Хода століть Тижня історії

2018-10-19

Все міцнішою стає хода предметних тижнів у школі №206 імені Леся Курбаса.

З 16 жовтня розпочався Тиждень історії. Щоразу у цей період учні школи ніби мають можливість увімкнути чарівну машину часу і перенестися у далекі віки, до вкритих сивим порохом пам’яті подій.

Тиждень педмайстерності учителів історії стартував з великого стенда, де, ніби кадри фільмів пам’яті, поставали події сивої давнини, середньовіччя, сучасного світу.

Першими увійшли у невідомі світи історії учні 6-х класів, які провели брейн-ринг «Життя людей за первісних часів». Учитель історії Скоморохов А.С. підготував для команд трьох 6-х класів цікаві раунди змагання. Крім традиційної «Розминки», діти пройшли крізь випробування «Буквенного єралашу», «Прихованого слова», «Гіпотез», «Римських цифр». Від раунда до раунда торували шлях до перемоги. Підсумковим завданням стали фотозапитання. У цікавій боротьбі шестикласники здобули такі результати:

І місце – 6-А кл. (19 б.)

ІІ місце – 6-Б кл. (14 б.)

ІІІ місце – 6-В кл. (11 б.)

19 жовтня одразу три паралелі проводили змагання.

Учні 7-х класів (учитель Скоморохов А.С.) провели історичну вікторину «Зародження Русі-України» І постала перед учасниками Древня Русь. У фотозапитаннях, давніх книгах з історії, запитаннях про пам’ятки Давньої Русі у Києві. Кожна з команд-учасниць мала власне обличчя, яке представила у презентаціях. Підсумком вікторини став перегляд кінофрагментів, що також розповідали про часи створення нашої держави Русі-України. А перемога розподілилася так:

І місце – 7-Б кл. (13 б.)

ІІ місце – 7-А кл. (12 б.)

ІІІ місце – 7-В кл. (11 б.)

Учитель історії Мунтян В.М. гостинно запросив усіх бажаючих на історичний марафон, присвячений українському козацтву, а учасниками його стали учні 8-х класів – команди «Шукачі знань» (8-А кл.), «Козацьке суспільство» (8-Б кл.) та «Військо запорізьке» (8-В кл.). Темп змагання – справді марафонський. І визначення історичних понять – «чайка», «табір», «Січ», і історичні портрети славного українського козацтва (Северин Наливайко, Криштоф Косинський, Дмитро Вишневецький), і творчий спринт, що переносили присутніх в атмосферу обрання гетьмана чи козацького відпочинку, і змагання «Кіт у мішку», коли треба було за описом назвати історичну постать чи подію доби козацтва. Машина часу переносила учасників у часи запровадження християнства, Берестової унії або у нашу сучасність, де оновлюються традиції козаків. Змагання було складним, а здолали марафонську дистанцію команди так:

І місце – 8-Б кл.

ІІ місце – 8-А кл.

ІІІ місце – 8-В кл.

Тиждень ще не завершився, і, сподіваємося, нас чекають нові цікаві справи.

Попередня Грудень 2018 Наступна